Nezařazené

Užijte si naplno mateřskou dovolenou

Všichni vám budou radit, co a jak máte dělat. Vždycky myslete na to, že vy jste matka svého dítěte a péče s výchovou jsou tak jen a pouze na vás a partnerovi. Rodiče, prarodiče, tetičky a kamarádky vám nemají co radit. Je dobré si je vyslechnout, ale nestresovat se kvůli tomu.
 kniha pro batole
Když se budete držet sedmi jednoduchých pravidel, tak si svůj pobyt doma s dětmi užijete a nebudete tak vystresované. Nebudete mít ani tolik pocit nejistoty a stereotypu.

  1. Vytvořte sobě i dítěti pravidelný režim.
  2. Setkávejte se s lidmi mimo rodinu.
  3. Cestujte s malým či malou, jak jen můžete.
  4. Když někam půjdete na čas, začněte se připravovat brzy.
  5. Najděte si aktivity určené pro maminky s malými dětmi.
  6. Nezapomínejte na společenský život. Nebojte se chodit do divadla i kina.
  7. Zapojte potomky do každodenních činností. Nečekejte, až budou spát.

 
Ano, jste sice matky a musíte pečovat o svého drobečka. To ale neznamená, že váš život skončil. Hodně matek se bojí podnikat jakékoli aktivity mimo domov. To je špatně. Musíte jít ven a dělat věci, na které jste byly zvyklé před porodem. Nezapomínejte ani na své přátele a ani na sebe.
 plyšový medvěd
Spokojená matka, spokojené dítě. Na to myslete pokaždé, když si řeknete, že musíte udělat ještě tohle a támhleto. Určete si jeden den v týdnu a konkrétní hodinu či hodiny, které budou jen pro vás. Nezáleží na tom, jestli vám malého/malou pohlídá partner, prarodiče nebo kamarád. Každý týden byste si měli udělat minimálně hodinu jen pro sebe. Jen tak si sednout, relaxovat, dát si vanu, číst si nebo cokoli jiného, co vám udělá dobře.
 

Nikdo není dokonalý

Současná doba a především sociální sítě nám neustála říkají, co mají matky dělat. Jak mají vypadat a co je správně. Díky tomu ale spousta současných maminek, zejména malých dětí mají pocit, že musí být perfektní. Tak to ale není. Nikdo na světě není dokonalý, tak myslete na to, že chybovat je lidské.
 
Další důležitá věc: nestresujte se tím, že něco nestihnete. Zítra je také den a kvůli neumytému talíři ve dřezu ještě nikdo neumřel. Tak se během mateřské dovolené krásně bavte, užívejte si času stráveného s nejdůležitějším malým človíčkem na světě.