Nezařazené

Příjemný pocit

Co je krásné, vnímáme každý jinak. Hlavně podle nálady a podle toho, jaký pocit v nás ta krása vyvolává. Může být příjemný, pohodový, radostný, uklidňující nebo pocit štěstí, spokojenosti.

Říká se též, že co je nám milé, je i krásné. Úvah o tom, co je to krása, se už napsalo hodně. Možná to spadá do filozofie, dá se o tom mluvit hodně dlouho, protože každý jedinec má na život a věci, které ho obklopují, jiný pohled, jiný názor. Slovo „krása“ používáme často, nebo to, co považujeme za krásné, nazveme jinak. Třeba: „je to nádherné“.
okno na zahradu

v  Kdo by například nesnil o krásném bydlení, aby byl interiér perfektně zařízený tak, že splní naše očekávání o pohodlí. Máte například novou pohodlnou sedačku, krásné lampy, perfektně zařízenou kuchyň. Úžasné skleněné dveře… I tak se může stát, že vám přesto bude něco chybět. Možná jsou to živé, zelené rostliny, nebo květiny, které dokážou byt vždy oživit. A nemusí jich být hodně.

Na jarní dny plné zeleně a sluníčka se snad těší každý. Snad po dlouhé zimě není krásnějšího pohledu na první rozkvetlé stromy v zahradách, u silnice, v lese. Viděli jste už kvést smrky nebo borovice? Nestává se tak často, že na procházkách v určitou dobu uvidíte kvést les.

Když jdete okolo jakéhokoliv domu, který doslova září květinami, tak se určitě za tou záplavou krásy ohlédnete.

v  Většinou ženy na jaře začínají pokojové rostliny přesazovat do nové hlíny, na oknech, balkónech a terasách se objevují první rozkvetlé pelargonie, begónie, muškáty a jiné zelené rostliny, které museli přezimovat uvnitř obydlí. Je s tím samozřejmě plno práce a starostí, ale pro to potěšení jak očí, tak duše, to stojí za to.
dívka v lese

Jarní uklizené ulice, meze okolo silnic, parky, břehy řek, potoků a rybníků, v nás určitě vyvolávají příjemné pocity. Tak to má být. Je škoda, že ten jarní úklid, který většinou začíná doma, až pak se přenáší do přírody, je jen jednou za rok. A přitom záleží na každém z nás, aby příroda okolo nás byla stále krásná, každý den. Bez odpadků a chemikálií.