Krása

Jak pečovat o pleť v zimním období

Naše pokožka reaguje na změny teplot nežádoucími změnami. Může být sušší, napnutá, svědící, což se nám samozřejmě nelíbí. Pokožka, obzvláště v zimním období, si totiž zaslouží speciální a pravidelnou péči, abychom předcházeli negativním dopadům chladu a střídání teplot na její vzhled.

žena na horách

JAK SE TEDY V ZIMNÍM OBDOBÍ STARAT O POKOŽKU NAŠEHO TĚLA?


·         Předně bychom měli omezit sprchování a dlouhé koupele v horké vodě na minimum. Tím totiž dochází k porušování ochranné vrstvy kůže a také k jejímu vysoušení. Sprchování i koupel proto zkraťte na potřebné minimum a raději použijte vlažnou vodu než teplou nebo horkou.


·         Důležitý je také pravidelný peeling, kterým se odstraní odumřelé kožní buňky a kůže pak bude rozzářenější a zdravější, připravená pro další péči v podobě použití tělového krému, oleje, emulze nebo mléka.


·         Je čas na pořádnou dávku hydratace. Ihned po osprchování, případně koupeli a následném osušení těla je ten správný čas na hydrataci kůže. Můžete použít tělové mléko, olej nebo emulzi vaší oblíbené kosmetické značky. Je to totiž nejlepší doba pro maximální vstřebání a ty nejlepší účinky takové péče.
smetanový krém


·         Nezapomínejte ani na pokožku vašich rukou, která je také často namáhána a vystavována nepříznivým vlivům, ať už počasí, výkyvům teplot nebo častému mytí. Po každém mytí je tak vhodné pokožku rukou natřít krémem, abyste tak předešli jejich suchosti nebo nepříjemnému popraskání kůže.


·         Kromě vnější péče o pokožku je důležitá také péče vnitřní. Hydratujte vaši kůži i zevnitř a dopřejte vašemu tělu dostatek tekutin během dne. Pravidelný a dostatečný pitný režim zajistí vaší pokožce hydrataci a větší pružnost.

Dodržováním těchto zásad bude vaše pokožka i v zimním období hladká, hydratovaná a pružná, bez pocitů suchosti, začervenání a nepříjemného pnutí. Nezapomeňte tedy v zimním období n a speciální péči, vaše pokožka si to rozhodně zaslouží.