Zvířata

Chcete si pořídit morče?

Existuje mnoho druhů morčat, jako je například peruánec, skinny morče, rozetové morče, hladké morče, morče Rex, Texel a mnoho dalších a dalších druhů. Morčata jsou také jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků, stejně jakou jsou zakrslí králíci nebo křečci. Pokud tedy plánujete si pořídit morče, tak berte na vědomí, že morčata musíte pořídit minimálně dvě. Samotné morče by vám dlouho nevydrželo, jelikož by se velmi trápilo. Nejlepší kombinací jsou buďto dvě samičky nebo vykastrovaný samec a vykastrovaná samička. Díky kastraci nedojde k nečekanému či častému rozmnožování, ani k nemocem.

zvířata

Co potřebují?

Nejdůležitější je klec, ke které můžete pak časem připojit ohrádku a díky tomu zvětšit prostor morčatům pro pohyb. Samozřejmě jde také morčata umístit do samotné ohrádky. Je dané pravidlo, které je stejné jako u králíků a to: čím větší klec tím lepší. Morčatům do klece dejte nějakou podestýlku, která nebude moc tvrdá. Třeba podestýlku z recyklovaného papíru. Důležitá je mistička na jídlo a napáječka na vodu. Dále je rozhodně důležitá i toaleta, jelikož morčata jsou schopna se naučit chodit na toaletu. Dále nějaký domeček, kde se morčata mohou schovat a samozřejmě nějaké prolézačky.

zvířata

Co se týče krmiva, tak to můžete sehnat už krmiva připravená, nezapomínejte ani na seno, které je pro morčata velice důležité, a to i na jejich chrup. Morčata nikdy nepohrdnou čerstvou zeleninou. Ale opatrně! Nedávejte jim zeleninu, která má v sobě mnoho vody, jelikož by mohla způsobit nadýmání. Takovou zeleninou je myšlena třeba okurka. Problémy mohou morčatům nastat i po konzumaci kedlubny nebo rajčat. Proto si pořádně prostudujte, co morčata smí jíst.

Pokud tedy uvažujete na morčetem, je důležité znát to, co mohou a nemohou jíst, abyste jim neublížili. Nezapomeňte na velký prostor pro pohyb a klidně vezměte morče i ven, ale jen tam, kde víte, že není žádný odpad, ale jen čistá a čerstvá tráva.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup