Produkty

Hubnutí natrvalo s rozumem

Pokud jste se už trochu o upravení hmotnosti zajímali, jistě už víte, že většina úspěchu závisí na poměru příjmu a výdeje energie. Pokud tělo přijme v potravě a nápojích více než je schopno spálit, člověk nabírá váhu. Pokud je tento poměr jakž takž vyvážený, váhu je možné si udržet a v případě, že chceme zhubnout, musíme víc energie vydat než tělu dodávat. Na tomto principu jsou založeny všechny možné diety. Musíme ale dodržet správné složení stravy.

Velmi důležité je zvýšit příjem bílkovin. A to ať už hubnete nebo chcete zvýšit množství svalové hmoty. Velmi často se totiž stává, že při snaze o hubnutí snížíme porce jídla a tím i příjem látek, které tělo potřebuje ke zdravému životu a životním funkcím. A nejčastěji jde právě o bílkoviny, kterých se tělu nedostává a místo toho, aby člověk shazoval tuk, zmenšuje se hmotnost o ztracenou svalovinu. Příjem proteinů neboli bílkovin si můžeme hlídat a důsledně si vše zapisovat, nebo můžeme jednoduše bílkoviny v každém případě dodávat. Energie z nich se na rozdíl od cukrů a tuků v těle neukládá a nemusíme se obávat toho, že bychom z bílkovin tloustli.

metr v pase

Ideální a možná spíš nejdůležitější při snaze o redukci hmotnosti je zvýšit výdej a to zdravým pohybem, cvičením, prostě vyšší fyzickou aktivitou. Budete hubnout rychleji a váš organismus vám bude vděčný, zlepší se fyzička, dýchání, sníží se krevní tlak i stres. Po takovémto výdeji je nejlepší čas doplnit bílkoviny. Svaly pracovaly, rostou a potřebují proteinovou výživu.

muž pijící ze shakeru

Pokud nemáte stále po ruce proteinově vydatné potraviny, jako je maso, mléčné výrobky či třeba luštěniny nebo si tento příjem chcete ještě více pojistit a usnadnit, sáhněte po tréninku po proteinech na hubnutí – hotových směsích k jídlu, které snadno připravíte, můžete je nosit s sebou, protože jsou v podobě prášku, který stačí smíchat s vodou. A obavy z hladu, mizení svalů či nabírání hmotnosti můžete hodit za hlavu.