Domov

Vychutnejte si kouzlo letních večerů

Výhody dřevěné pergoly jistě ocení každý, kdo rád pobývá venku. Zvláště v létě je to nadmíru příjemné, když nemusíte večer pospíchat ze zahrady domů a můžete si vychutnávat poslední sluneční paprsky, posezení na ztemnělé zahradě se sklenkou něčeho dobrého anebo grilování s přáteli. Jistě, je pravda, že takové chvilky si samozřejmě můžete stejně tak dobře vychutnat i bez pergoly. Ovšem potíž je v tom, že nikdy nevíte, kdy na vás udeří déšť.

okrasné trávy

Ze své zkušenosti všichni dobře víme, že i obloha bez mráčků se může z ničeho nic rychle zatáhnout a je po legraci. A to je nepříjemné tím více, pokud jste zrovna v tom nejlepším – pokud máte zapředen zajímavý hovor s přáteli, vaše oslava je v plném proudu anebo si prostě jen chcete vychutnat romantickou večeři ve dvou. O to všechno by byla škoda z ničeho nic přijít. Každopádně pokud máte k dispozici vhodný a spolehlivý zahradní přístřešek, tak vám nic podobného nehrozí, neboť můžete ve své zábavě čile pokračovat i pod ním a déšť vám již žádnou akci nezkazí.

večerní relax

Nicméně aby všechno fungovalo tak, jak jsme si to popsali, tak je naprosto nezbytné, aby vaše pergola byla vhodně navržená. Musí být dostatečně prostorná, aby se pod ní vešel počet lidí, kteří vás pravidelně navštěvují, musí pojmout také všechen zamýšlený zahradní nábytek a případně i zahradní gril. A pokud náhodou pomýšlíte na to, že byste pod ni umístili i krb, tak je vhodné na tuto věc myslet již při jejím plánování.

maso na grilu

I když je mezi námi hodně šikovných mužů – kutilů, tak zdaleka ne každý si na podobnou stavbu troufne. Především pergola větších rozměrů je náročnou stavbou, která by měla být dobře promyšlená i ze statického hlediska, aby vám její střecha jednou nespadla na hlavu. Pokud si tedy nejste jistí, zda podobnou stavbu zvládnete realizovat svépomocí, tak to nejlepší, co můžete udělat je obrátit se na profíky, kteří vše spolehlivě zajistí za vás.