Nezařazené

Volná pracovní doba a nemocenská

1)Povaleč

Možná jste tohoto člověka ani v životě neviděli nic kloudného dělat. Celý den je na sociálních sítích, mobilu, směje se, posílá na firemní chat memes a vaří si kávu, ke které neustále okusuje celozrný chleba namazaný nutellou nebo něčím podobným. I když sice nějaké výsledky tu jsou, je to však to úplné největší minimum, které je nutné tak akorát na to, aby nebyl vyhozen. Kdyby alespoň ty vtípky byly vtipné.
dělník s přilbou

2)Patolízal

Tenhle chlápek snad nedělá nic jiného, než že vám nosí kávu, píše vám zprávy a emaily a honosí se výsledky své práce, které jsou trochu lepší než podřadné. Máte podezření, že možná jde po vyšší pozici, protože když máte něco řešit jako tým, občas se pasuje do role vůdce a leadera, o jehož schopnostech si včera přečetl na nějaké rádoby stránce pro začínající pojišťováky.
 

3)Lapka

Jediné, co tenhle zaměstnanec dělá, tak je to, že čeká na výplatu. A tomu také odpovídá celé jeho pracovní nasazení – všechno v naprostém průměru, ale vždycky, když přijde výplata, tak ho slyšíte za dveřmi, jak si povídá s ostatními o tom, jak je to teda pořádně málo a jak by bylo lepší to raději zvednout. A taky máte pocit, že vám vždycky záhadně zmizí káva, když odchází z kuchyně
dívka v kanceláři 

4)Rychlonožka

Zaměstnanec, který vás ohromí svou rychlostí. Práce na 4 dny? Vůbec, na jednu hodinu, a ještě zbyde čas zaskočit si na oběd. Máte pocit, že je to snad nejlepší zaměstnanec roku a možná kvůli němu tu cenu i vymyslíte. Pak ale uvidíte tu jeho výslednou práci a chce se vám ho zastřelit. Dáte mu to opravit – bam, za jednu hodinu to máte zpátky a ještě horší. Stejně rychle jako pracuje také odchází domů.
 

5)Lazar

Vybral si další den, kdy bude doma. Samozřejmě, že požaduje nemocenskou, protože tentokrát to skutečně ta cholera je. A samozřejmě, že bude pracovat z domu – pustí si televizi a u toho bude přemýšlet, kolik mu pošlete. Máte domnění, že tenhle typ je tak nemocný, že je skoro mrtvý. A když je v práci, tak jako mrtvý opravdu vypadá.
dělníci na stavbě 

6)Lovec

Kromě toho, že jako jediný alespoň podává dobré výkony, je to také neskutečně slizký chlap anebo žena, která stále a neustále někoho osahává. Ruku na rameno? V pořádku. Nadměrné podávání ruky? Ok. Ale cokoliv mimo tyto dvě činnosti a už zase cítíte takový ten pocit, kdy chcete vyskočit z kůže. Má potřebu neustále se někoho dotýkat a dávat najevo, jak moc si připadá sám.
 
Samozřejmě, že to nejsou všichni, ale je to jen malá ukázka. Co vám můžeme odpřisáhnout, dříve nebo později s nimi stejně rozvážete pracovní vztah. A potom naberete přesně takové asi za dva měsíce.