Firmy

Mají instalatéři pohotovost?

Je smutným faktem, že Murphyho zákony fungují. I proto se často stane, že k rozbití vodovodního či odpadního potrubí nedojde během běžného dne, nýbrž v noci či o víkendu, či ještě lépe o víkendu v noci.

Samozřejmě za to nemůže žádná nadpřirozená síla, nýbrž prostý fakt, že v této době je celá rodina doma, takže je i vodovodní potrubí více používáno. Pokud je na něm nějaká vada, je tedy pravděpodobné, že se projeví právě v tuto dobu.

instalater3

To však neznamená, že je tato situace méně stresující. Zde pak záleží na závažnosti poruchy. Někdy jsme schopni vše opravit sami, jindy se jedná o takovou závadu, že si s tím bez odborných nástrojů zkrátka poradit nedokážeme. A to je ta častější varianta, zvlášť vezmeme-li v úvahu, že naprostá většina vodovodního systému je zabudovaná ve zdech. Co ale v takovém případě dělat?

Tím prvním, co je nutné provést, je vypnutí vody. Tím se zabrání jejímu dalšímu úniku a tedy i škodám. Ovšem bez vody samozřejmě nemůžeme být. Proto by měla následovat lokalizace závady a zhodnocení její závažnosti. Pak se rozhodneme, zda opravu zvládneme sami, nebo zda je nutné volat instalatéra. Zde se však vyplatí nepřeceňovat své síly. Musíme si být skutečně jisti, že to zvládneme, jinak bychom mohli situaci ještě zhoršit.

instalater4

Ve druhém případě pak máme další dilema. Je jasné, že nemůžeme být například den či dva bez vody, a je tedy nutné opravu provést co nejrychleji. Otázkou však je, kdo k nám bude ochoten v tuto dobu zajet a na celou věc se podívat. Přeci jen, i instalatéři mají pracovní dobu.

Naštěstí, pokud budete hledat, zjistíte, že ve velkých firmách mají instalatéři pohotovost Kanalizace-instalateri a jsou k dispozici po celou dobu. Je tedy dobré si předem najít čísla na tyto firmy, abyste je měli v případě potřeby po ruce. Věřte totiž, že ona situace sama bude dost stresující. Pak budete rádi, že víte, co máte dělat a komu zavolat.