Nezařazené

Jak vyčistit vodu v bazénu?

Pokud se chcete koupat ve svém bazénu bezpečně, měli byste si do něj pořídit vhodné chemické preparáty, které vodu v něm dokáží dokonale vyčistit.

Jak vyčistit vodu v bazénu?

Koupání se v bazénu je jistě velká švanda, ale pokud za to musíte platit, a ještě kvůli tomu někam dojíždět, není to zase tak super, jak by se mohlo zdát. Máte-li před domem vlastní zahradu, můžete dojíždění zamávat, jelikož by pro vás neměl být problém pořídit si vlastní koupací plochu. Nemusí se za všech okolností jednat o klasický zapuštěný bazén, ale klidně si můžete pořídit i jeden z nadzemních modelů, které jsou rovněž dobré, ale nestojí tolik. Navíc mají výhodu v tom, že k jejich realizaci není nezbytné nic překopávat ani složitě budovat. Jedná se totiž o snadno sestavitelné prefabrikáty.

Bazénová voda

Je sice pravdou, že nadzemní bazény neposkytují takový luxus jako ty klasické, jelikož jsou mnohdy mnohem menší, a navíc vyčnívají do prostoru, ale za ty peníze rozhodně stojí za to. Stejně jako klasiku, i do nadzemních bazénů budete muset dokupovat různé doplňky, nejčastěji pak vhodné dezinfekční přípravky. Bez nich se skutečně neobejdete.

Modrá voda

Chlór je klasika

Asi každý, kdo kdy byl na veřejném koupališti, moc dobře ví, že nejčastěji se u nás jako dezinfekce používá chlór. Není to sice nic extra, ale funguje to a je to docela levné. To jsou důvody, které vedou majitele veřejných koupališť, ale i domácích bazénů k tomu, aby chlór preferovali před jinými druhy dezinfekčních prostředků. Přitom chlór může být hlavně ve vyšší koncentraci i docela nepříjemný. Nejenže docela smrdí, ale může podráždit i slabší pokožku. Není tedy určen pro každého.

Vhodnými alternativami jsou kupříkladu přípravku na bázi kyslíku, respektive mořská sůl. Obě tyto varianty jsou obdobně účinné jako chlór jen s tím rozdílem, že nejenže nesmrdí a nepoškozují slabší pokožku, ale alespoň v případě soli mohou fungovat i blahodárně. Problémem ale může být cena, která je v obou případech vyšší, než je standard, což se nemusí každému líbit. Speciálně mořská sůl potřebuje k tomu, aby dobře fungovala solonizační jednotku. A ty nejsou levné.