Produkty

Fakta a mýty o základních potravinách, které jíme denně

Na internetu nebo v časopisech o životním stylu najde stovky stran informací o tom, jaké potraviny jsou prospěšné životnímu stylu, pokud si hlídáte váhu nebo postavu či živiny, které do svého těla dodáváte. Ale jsou všechny skutečně pravdivé, nebo se jedná o výmysly redaktorů či babské rady, které se předávají z generace na generaci, aniž by byly pravdivé?

těstoviny

MÝTY A FAKTA O KÁVĚ
–          Lidé věří, že káva je škodlivá jak našemu trávení, tak našemu žaludku
–          Zpomaluje metabolismus a způsobuje kardiovaskulární potíže
–          Může za naši úzkost, třas rukou a zvyšuje krevní tlak
Pravda je ale taková, že káva obsahuje mnoho zdravých antioxidantů. Káva také pomáhá v prevenci proti cukrovce a Alzheimerově chorobě. Naopak pomáhá zvyšovat tlak, pokud máte nízký. Pomáhá s bolestí hlavy a také pokud se potřebujete soustředit.

croassaint

NEJVĚTŠÍ MÝTY O ČOKOLÁDĚ
–          Příšerně se po ní tloustne
–          Je nezdravá a škodlivá
–          Podobně jako káva způsobuje problémy se srcem a cévami
Pravda je ale taková, že co se čokolády týče, musíte být opatrní. Pokud totiž pozřete čokoládu, která má více než padesát procent čokoládových bobů, je to jedna z nejzdravějších sladkostí, kterou si můžete dopřát. Hořká čokoláda obsahuje antioxidanty a minerály, které jsou pro naše tělo velice důležité.

JAK JE TO S VAJÍČKY?
–          Cholesterolová bomba
–          Ničí všechny diety
–          Škodí kardiovaskulárnímu systému
Pravda je ale taková, že vejce obsahují obrovské množství proteinů a vitaminu D, který je důležitý jak pro náš mozek, tak pro naši kůži. Obsah cholesterolu v něm není ani čtvrtinový z toho, jaký si myslíte, že tam je.

pomeranč

JSOU OVOCNÉ DŽUSY ŠKODLIVÉ?
–          Obsahují vysoké množství cukru
–          Všechny důležité látky a vitaminy chybějí
Ano, v džusech za dvacet korun opravdu ty látky chybějí. Ale pokud investujete do drahých džusů, které jsou veganské a obsahují sto procent podílu ovoce, naplníte své tělo antioxidanty, kyselinami a vitaminy na celý den.