Firmy

Čištění koberců Praha si poradí s viry, bakteriemi i plísněmi

Plísně – někteří z vás se mohou domnívat, že plísním se daří jen tam, kde je vyšší vlhkost, což bývá pravidlem u špatně větraných místností, např. na chalupě, anebo v místech nedostatečně odizolované podlahy a zdiva. Tehdy se plísně drží úporně i pod omítkou a je pak obtížné se jich zbavit. Bohužel se mohou vytvářet celé povlaky i pod kobercem, většinou se jedná o novostavby nebo přízemní starší objekty, ale objeví se i na relativně suchých místech, např. častým rosením květin, nedostatečným větráním, když se uvnitř místnosti pohybuje více osob. Nejhorší na tom je, že nejsou pod kobercem vidět, a mnohdy ani cítit, jejich mikroskopické částečky však putují do ovzduší a my je pak vdechujeme. Strojním čištěním koberců Praha, ideálně dvakrát v průběhu roku, je lze eliminovat na minimum. Do čisticího přípravku se přidává speciální přípravek, který je zahubí.

místnost s kobercem

Bakterie, viry a roztoči – kmenů bakterií a roztočů existují stovky, ovšem jen některé mikroorganismy jsou nám prospěšné. Najdeme je obvykle na povrchu pokožky a v trávicím traktu, dospělý člověk má na a ve svém těle přibližně jeden kilogram těchto živých organismů. Jejich přemnožení v prostředí našeho domova však není žádoucí, proto musíme pravidelně umývat toalety, koupelny, kuchyňské linky, nádobí a spotřebiče, a to samé se týká i koberců. Obyčejný vysavač jich nasaje jen část, nemá zkrátka potřebný výkon k tomu, aby je tlakem vzduchu přemístil do sacího koše, navíc se skrze papírové a látkové filtry mnoho bakterií při vysávání dostane zpět na podlahu a co je horší, do vzduchu, který při vysávání dýcháme.

dětský koberec

Běžné vysavače jsou určeny pro částečnou očistu, koberec bychom však měli alespoň občas podrobit důkladnému čištění strojem, např. systémem Rotovac, který vykazuje vysokou účinnost ve srovnání se svými konkurenty. V domácnostech stačí obvykle jednou až dvakrát za rok, v kancelářích, nebo v místech s vyšší frekvencí pohybu, a s výskytem domácích zvířat či malých dětí by mělo být strojní čištění využíváno častěji.