Domov

Úprava bazénové vody je velmi důležitá

Už při prvním napouštění Vašeho bazénu byste měli zkontrolovat hodnoty PH vody, kterou do bazénu napouštíte, protože právě tyto hodnoty nejvíce ovlivňují fungování chlorových přípravků, které budete k úpravě vody dále používat. Je důležité, aby tyto hodnoty byly ve správné výši, protože jejich vychýlení ať už na jednu či druhou stranu Vám může způsobit problémy.

K úpravě těchto hodnot jsou určeny přípravky PH minus nebo plus, podle toho, jestli potřebujete tyto hodnoty snížit nebo zvýšit. Už dopředu Vám můžeme říci, že přípravek ke snížení těchto hodnot budete zaručeně potřebovat, pokud používáte k úpravě bazénové vody sanilizační jednotku, kdy se během elektrolytického rozkladu samovolně tyto hodnoty zvyšují. Dále je potřeba snížit tyto hodnoty v případě, že objevíte, že se Vám ve vodě začínají objevovat zelené či hnědé řasy, což zapříčiňuje právě vysoká hodnota tohoto faktoru, díky čemuž pak nefungují přípravky bazénové chemie.

Přípravek PH minus také můžete potřebovat, pokud napouštíte bazén vodou z veřejné sítě. Naopak přípravek ke zvýšení těchto hodnot je důležité přidávat do vody, pokud si všimnete, že voda má korozivní účinky na bazénové zařízení. Oba tyto přípravky najdete v naší nabídce a to jak v kapalné tak také v granulované formě a to v několika různě velkých baleních za velmi výhodných cenových podmínek.

Také si nezapomeňte pořídit kvalitní a spolehlivý tester, díky kterému zjistíte, jestli má voda ve Vašem bazénu dostatek chloru a také jestli je zapotřebí použít přípravek PH minus nebo plus, tedy jestli je potřeba upravit i hodnoty tohoto faktoru. Tuto kontrolu byste měli provádět pravidelně alespoň jednou týdně po celou koupací sezónu a v době velkých veder či při větším využití bazénu byste měli vodu kontrolovat ještě častěji.