Nezařazené

Ochrana proti komárům a dalšímu hmyzu


Komáří štípance a další nepříjemnosti
Podobně jako sluníčko, voda, zmrzlina, nebo dovolená, také určité negativní projevy teplých dní patří ke každoročnímu letnímu období.
Jendu z těchto obtěžujících nepříjemností představují invaze představitelů hmyzí říše do Vaší domácnosti, v níž byste se podobné společnosti raději zcela vyhnuli.
Nejenže štípance od nejrůznějších komárů, kousance od větších či menších brouků a v neposlední řadě též žihadla bodavého hmyzu dokáží nepříjemně bolet, ale hmyz v místech, jež obýváte se svými blízkými (a v nichž byste se rádi vždy cítili zcela bezpečně) je též nepříjemnou podívanou, která Vám dokáže brnkat na nervy.
včela na černém pozadí 
Když trpíte fobií
Arachnofobie, dipterofobie, entomofobie, isopterofobie a mnoho mnoho dalších názvů odborníci užívají k označování strachu z jednotlivých skupin hmyzu, které mnoho lidí může při pohledu s podobným drobným zvířetem a tím spíše při setkání s ním prožívat jako velmi nepříjemný či dokonce bytostně ohrožující.
Zamyslete se nad tím. Vážně by Vám nevadil pohled na dlouhonohého pavouka, jak se Vám prohání ve vaně či po kuchyňské lince? Jen málokdo by zůstal při podobném pohledu zcela v klidu. Většině lidí se při podobném zážitku zrychluje tep a prožívají stres stejně, jako kdyby byli například účastníky autonehody či jiné život ohrožující situace.
Jednoduše je dobrý nápad snažit se předcházet návštěvám hmyzu u Vás doma, a to zejména během léta, kdy se venkovní prostory hmyzáky jen hemží.
protivná muška 
Sviťte i v noci, žijte v klidu
A zapomeňte na jedovatou chemii, kterou otrávíte nejen nezvaného návštěvníka ze světa fauny, ale také sami sebe. Nejrůznější odpuzovače hmyzu a postřiky typu Biolit tak nejsou tou nejvhodnější variantou ochrany. Mnohem lepší nápad je věnovat určitou částku a trochu času na umístění protihmyzích sítí do Vašich oken. S jejich použitím budete moci i v tom největším horku vesele větrat místnosti, v nichž spíte (a dokonce v nich i svítit) bez toho, aby na Vás útočily armády nevítané havěti, díky níž by Vás také mohla postihnout náhlá cévní příhoda.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup