IT

Myslitelé minulých století se silně přepočítali

Vraťme se do doby, kdy ještě neexistoval internet, smartphony a podobné vymoženosti. V každé době existovali vědci, kteří se ve svém oboru snažili odhadnout, co se bude dít za několik let. Když se podíváme do sféry techniky jako takové je zde několik vtipných prognóz, které naprosto předčily očekávání.
stará televize na nohách
Počítače nikdo nebude potřebovat ani využívat
Už u této prognózy víme, že se jedná o naprostý přešlap. Není se ale čemu divit, že vědci té doby měli takovou představu o počítačích. Však jeden stroj byl velký asi tak jako jedna učebna pro žáky ve škole. K tomu se tento stroj využíval pro výpočty a nikoho v té době nenapadlo, že by se mohlo jednat o hlavní zdroj zábavy všech domácností. V dnešní době by si člověk těžko poradil bez počítače nebo jiného podobného zařízení. A to hlavně z důvodu, že se všechny moderní systémy (dokonce i bankovnictví) přesunulo na internetové stránky.
starý počítač
Televize lidi omrzí
V době, kdy se vyráběla jedna z prvních televizí si někteří lidé mysleli, že všechny brzy omrzí. Koho by mohlo bavit se dívat na malou krabičku? Jenže opak je pravdou, televize se stala jednou z nedomyslitelných přístrojů domácností. I když si ji lidé dříve nemohli dovolit, snažili se udělat vše pro to, aby jeden kus doma měli. Ten, kdo televizi vlastnil patřil mezi jedny z movitějších osob v ulici.
Není to zas tak dávno, kdy se opět spekulovalo, jestli nás televize prostře neomrzí. Což by se mohlo stát skutečností, kdyby výrobci nezačali přidávat do těchto zařízení různé nové aplikace jako je například Netflix nebo YouTube.
Existují i prognózy opačného rázu. Kdy se vědci domnívali, že něco přijde dříve, než je tomu dnes. Například věta: „Tak do dvaceti let budeme cestovat na Mars“ vycházela z úst nejednomu mysliteli z konce minulého století. Nebo, že lidstvo bude během tohoto desetiletí cestovat na měsíc. Všechno toto je možné, jen tomu musíme dát čas.