Produkty

Jaké vlastnosti musí mít tenisové výplety?

Tenis zná asi každý z nás. Většina jej také v nějaké variantě v dětství hrála, byť ve velmi, velmi amatérské verzi. Proto nás může překvapit, co vše musí hráč profesionálního tenisu brát v úvahu, aby byl úspěšný. Tím nejdůležitějším je samozřejmě raketa. Ta by měla být prodloužením hráčovy ruky a měla by mu sedět. A velkou zásluhu na tom má nejen její tvar a hmotnost, ale také její výplet. Ten má na hru mnohem větší vliv, než by se mohlo zdát. Tenisové výplety Sportoaza jsou většinou z jednoho jediného materiálu. Ten musí být dostatečně pevný, aby se neprotrhl ani ve chvíli, kdy do něj míček narazí velkou rychlostí. Nesmíme totiž zapomínat, že se v tomto případě nejedná o badmintonový košíček.

tenista odpalující míček

Velmi důležitá je však také pevnost výpletu, či spíše jeho utaženost. Ta by měla být přizpůsobena hráčově stylu hry a jeho zkušenosti. Tvrdý výplet například dovede odpálit míček s mnohem větší silou a rychlostí, avšak představuje také větší zátěž především na loketní klouby. Ten volnější je na druhou stranu sice šetrnější pro ruku, avšak na druhé straně musíme použít větší sílu, abychom dosáhli stejné síly a rychlosti odpalu.

Je tedy jasné, že je potřeba najít mezi těmito dvěma body rovnováhu, takovou, která bude navíc danému hráči vyhovovat. To samozřejmě není nic jednoduchého, avšak profesionální tenista se bez toho neobejde.

tenisová raketa a míček

Musíme však vzít v úvahu také to, že neustálým používáním se bude výplet sám od sebe postupem času trochu uvolňovat. Je to jen přirozené, avšak zároveň to také znamená, že je čas od času potřeba provést jeho prohlídku a utažení. V případě velkého opotřebení je pak někdy nutná i kompletní výměna. Pro běžného člověka, který si tenis zahraje jen občas se svými dětmi, se to vše může zdát zbytečné. Avšak věřte, že profesionální tenista, pokud chce být úspěšný, se bez toho rozhodně neobejde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup