Produkty

Jak se naučit komunikovat?

Všichni komunikujeme již od útlého věku. Komunikovat je pro nás naprosto přirozené a možná právě díky tomu se občas dostáváme do komunikačních pastí. Ty obvykle způsobují váznutí konverzace či její úplné přerušení. Jak se tomu vyhnout?

Kdo proti vám stojí?

V první řadě je důležité pokusit se komunikačního partnera alespoň z části poznat. Přestože to může být pro konverzaci naprosto nerelevantní informace, poznáte, jak s daným člověkem komunikovat. Během jednoduchých otázek můžete zjistit, zda proti vám stojí opravdu nesnesitelný člověk nebo prostě jenom někdo, kdo měl vážně špatný den. Zkuste nejprve člověka naproti vás pochopit a vcítit se do něj. Lépe pak budete cílit opravdu důležité otázky, které jsou pro rozhovor podstatné.

komunikační partneři

Jak pokládat otázky?

Otázky pokládejte opatrně, vždy se k důležité informaci dostávejte přes menší, příjemnější otázky, které vám připraví půdu pro citlivou nebo nepříjemnou otázku.

Jak udržet aktivní konverzaci?

Aktivní konverzací se myslí taková konverzace, která je svižná a obě komunikující strany chtějí v konverzaci setrvat. Jedná se poněkud o složitou disciplínu, zvláště pak v případě, že komunikujete s naprosto cizím člověkem. V takovém případě opět platí, abyste se pokusili osobu, jenž stojí proti vám, poznat. Doplňujícími otázkami dáte najevo, že vás osoba zajímá a chcete se dozvědět více. Druhá strana toto zjištění zpozoruje a je dále v konverzaci otevřenější.

online schůzka

Pokud si chcete zaručit hladkou komunikaci i při příštím setkání, můžete osobu obdarovat drobným předmětem. Firmy často vyrábí reklamní předměty, aby byli neustále v kontaktu s komunikující osobou. Proto si během odchodu často odnášíte firemní propisky, přívěsky či bonbony. Ať už komunikačnímu partnerovi darujete propisku, tužku nebo náramek, donutíte tak druhou stranu nezapomenout na vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup