Krása

Jak oživíte a rozzáříte svou pleť

Peeling

Jako první krok začněte peelingem. Ten zbaví tvář odumřelých buněk a rozjasní lehce našedlou barvu vaší tváře.

Tip: před provedením peelingu tvář důkladně odličte

Samotný peeling provádějte 1x týdně a nezapomeňte také na dekolt. Abyste si pleť ale spíše nepodráždila, vybírejte peeling pro váš typ pleti. V případě citlivé budete totiž potřebovat produkt s mnohem jemnějšími částečkami.

krém

Hydratace

Stejně jako naše tělo potřebuje dostatek vody, aby správně fungovalo, tak naše pleť potřebuje zásobu hydratace. Pokud jí voda chybí, začne se vysušovat a vrásky se prohloubí. Každé ráno tedy naneste dostatečné množství hydratačního krému (i na krk a dekolt). A večer volte silnější kalibr a totiž hydratační sérum.

Tip: myslete i na oční okolí, pořiďte si speciální krém a při odličování kůži nevytahujte

UV faktor

Nezapomeňte chránit svou tvář ochranným faktorem. Sluneční paprsky pleť vysušují, prohlubují vrásky a přílišným sluněním riskujete vznik pih a pigmentových skvrn. Většina make-upů už sice má ochranný faktor, ale pokud plánujete být delší dobu na slunci, namažte tvář ještě krémem s vyšším ochranným faktorem.

sérum

Kosmetické ošetření v salónu

Alespoň 1x měsíčně se objednejte na kosmetické ošetření ke kosmetičce. Paní kosmetička vám pleť ošetří, nanese masku a může upravit i obočí. Váš obličej tak prokoukne. Celou proceduru si užijte jako svůj čas pro sebe. 

Tip: zeptejte se paní kosmetičky, zda také neprovádí lymfatickou masáž obličeje. Ta umí odstranit otoky ve tváři a působí i jako prevence proti vráskám a migrénám

Bylinné čaje a dostatek vody

Dodržujte pitný režim a vypijte alespoň 2 litry neperlivé vody denně. Vodu můžete doplnit o čerstvé ovocně šťávy a bylinkové čaje. Právě bylinkové čaje vám mohou s projasněním tváře také pomoci. Prodávají se speciální směsi namíchané přímo na pleť. Kombinace bylinek je konopí, violka trojbarevná, lopuch větší, rakytník, přeslička rolní a citronová tráva.