Produkty

I písek hraje svou roli

Pokud chce mít člověk dokonalý bazén, a je logické, že dokonalý bazén mít chce, má-li ho, musí dbát na to, aby v něm byla za všech okolností čistá voda. Což se sice snadno řekne, ale daleko hůře provede. Protože toho, co vodě škodí, je celá dlouhá řada, různými mechanickými nečistotami počínaje a třeba mikroorganismy konče.
písek světlý

Pokud se jedná o mikroskopické, pouhým okem neviditelné škůdce, do boje proti nim je záhodno nasadit odpovídající druhy chemických přípravků. Jinak se s nimi nic nenadělá, nic než chemie na ně neplatí.
Pokud spadá do bazénu něco většího a lehčího, co se vznáší po hladině nebo kousek pod ní, je nejjednodušší použít síťku na tyči a vybrat to. Stejně bychom tu síťku sotva využili lépe, vzhledem k tomu, jak u nás ubyli motýli, které jsme kdysi coby děti do něčeho podobného chytávali.
Nečistoty usazené na dně či stěnách bazénu zase neodstraní nic jiného než bazénový vysavač. Nebo šikovný potápěč s hadrem, kterého ale v žádném obchodě s bazénovým příslušenstvím neprodávají, takže ho sotva někde seženeme.
A co s tím ostatním? Co je tak trochu jako chytrá horákyně, takže to není ani u hladiny, ani na dně, není to ani příliš velké, ani příliš droboučké? Na to je nezbytně zapotřebí bazénová filtrace.
A ta se neobejde bez dokonalé náplně do ní. A jak takový správný písek do pískové filtrace vypadá?
písek tmavý

Předně si je třeba hned na rovinu říci, že rozhodně nejde o jakýkoliv písek. Nelze tam nasypat ten, který nám zbyl dejme tomu po stavbě nebo který jsme si o dovolené nabrali někde na pláži u moře. Respektive ho tam sice nasypat lze, ale zázraky od něj očekávat nelze.
Do filtrace totiž patří kvalitní kopaný křemenný písek nebo přírodní zeolit. A to takový, jaký doporučuje výrobce té které filtrace. Jenom ten má totiž takovou zrnitost, jaká je nezbytná, a jenom ten má i náležitě ostré hrany, které jsou potřeba, protože právě na nich se nečistoty zachycují.
A tento písek je také třeba měnit, když se tyto jeho hrany zbrousí, respektive čas os času proprat, aby se z něj odstranila zachycená špína.
Takže chcete-li mít dokonalé koupání, nezapomeňte ani na… písek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup