Zvířata

Do zoo za zvířaty

Pamatuji si,  jak jsem byla s rodinou poprvé v zoologické zahradě. Vím, že to bylo v Brně a mně se tam strašně moc líbilo. Bylo mi asi devět let a já jsem si říkala, že tohle bude asi moje nejlepší dovolená v mém životě. A to jistě dokážete představit. Co může být pro malé dítě nejlepší, než návštěva zoologické zahrady? Je přece jasné, že každé malé dítě má rádo zvířata. A v této zoologické zahradě v Brně nebyla pouze zvířata, ale byly tady i různé atrakce, kde se zabaví všechny děti. A mně se to moc líbilo. Taky se mi moc líbilo, že třeba u různých zvířat byly různé hádanky, které děti měly splnit.

Zoo mám moc ráda.

Bavilo mě to a já jsem si s tím moc ráda pohrála. Někdy byly taky úkoly pro rodiče s dětmi. A taky se mi moc líbily opice, které stále skákaly ze stromu na strom. Musím říct, že já kdybych byla opice, tak bych se bála. Nicméně ale taky jsem si vyzkoušela krmení zvířátek. Mohli jsme krmit opičky. Byly to takové malinké opičky. Jeden pán je držel v rukou a my děti jsme si je mohly pohladit a nakrmit.

I farmy jsou pěkné.

Taky se mi moc líbily tygři. Byli tak velcí, že si myslím, že kdybych do té klece za nimi šla, tak mě asi sežerou. Celý den v zoologické zahradě se zvířátky se mi moc líbil. A maminka nám slíbila, že do zoologické zahrady budeme jezdit každý rok. A jak maminka řekla, tak taky udělala. A už jsme byli asi v pěti zoologických zahradách a určitě nekončíme. Pamatuji si, že moje dětství se zvířaty bylo opravdu pěkné. Nyní mám i já svoje děti, takže taky budu vodit do zoologické zahrady za zvířátky. Myslím si, že každé dítě by mělo poznat co nejvíce zvířat, protože zvířata nás učí, jak funguje příroda a taky nás učí větší empatii. Nebo si to nemyslíte? Nebo zkuste taky zajít třeba do zvířecích útulků, kde budou zvířátka jistě ráda, pokud je někdo pohladí anebo pejsky vyvenčí. každý pejsek se rád venčí a když si pro něj někdo přijde, tak bude jistě rád. A třeba si nějaké zvíře z útulku vezmete domů.